„Klątwa wiedzy” – nas nie dotyczy!

Czytasz tekst, którego treść do ciebie nie dociera. Czytasz zatem drugi raz…nadal niewiele wiesz… Na szczęście masz w sobie wystarczająco dużo samozaparcia, więc dajesz radę przeczytać po raz trzeci…i z przerażeniem stwierdzasz, że nie rozumiesz, co autor ma na myśli…

Czytaj więcej

Przepustowość łącza

Jest jednym z najważniejszych parametrów łącza. Często mylona z przepływnością, za sprawą wspólnej jednostki, jaką posiadają oba parametry. Czym jest przepustowość łącza?

Czytaj więcej

Bazy danych - krótki informator

Podstawowym elementem bazy danych jest rekord, nazywany krotką. Krotki mają swoje atrybuty. Jednostką informacji w rekordzie jest pole. Zawarte w bazie dane powiązane są ze sobą poprzez relacje. Dostęp do nich umożliwia język charakterystyczny dla baz danych - SQL (Structured Query Language).

Czytaj więcej

Google Street View – jak zamazać swój dom, samochód, twarz…?

Mapy Google Street View to ogromnie popularne narzędzie, ułatwiające podróżowanie i lokalizowanie konkretnych miejsc, z którego korzystają miliony osób na prawie całym świecie. Prawie, ponieważ są rejony, w których mieszkańcy nie życzą sobie, aby ich domy, samochody i twarze były nagrywane przez Google. Mają do tego prawo i mogą usunąć pewne elementy ze zdjęć zamieszczonych w Mapach Google .

Czytaj więcej

Strategia treści - generujemy ruch na stronie

Zawartość strony to jeden z jej najważniejszych elementów. Treści unikatowe i wysokiej jakości są celem, do którego powinien dążyć każdy posiadacz strony, sklepu, profilu, bloga w internecie. Wartościowa treść jest bowiem premiowana zarówno przez wyszukiwarkę Google, jak i przez użytkowników.
Opracowanie strategii, dzięki której firma pozyska zainteresowanie, zaufanie i przekona kolejnych klientów do skorzystania ze swoich usług, to kilkuetapowe działanie.
Nad czym powinniśmy się zastanowić?

Czytaj więcej