Wstawianie zdjęć na stronę internetową wydaje się być dość proste, zważywszy na fakt, iż większość z nas dysponuje obecnie dobrej jakości aparatem fotograficznym lub smartfonem.

Właściwie nie ma w tym nic skomplikowanego. Pamiętaj jednak, iż nie wystarczy jedynie wykonać zdjęcie i bezpośrednio z urządzenia wrzucić je na stronę. Żeby ostateczny efekt był taki, na jakim Ci zależy, i aby strona w wyszukiwarce wyświetlała się wysoko w wynikach, należy wykonać jeszcze kilka niezbędnych kroków.

Przede wszystkim uważaj na „lekkość” strony. Zdjęcia o dużej rozdzielczości wczytują się zdecydowanie dłużej niż te, których rozmiar został zmniejszony. Ważne jest to nie tylko z punktu widzenia odwiedzającego, ale również wyszukiwarki. Długi czas oczekiwania na „załadowanie się” danych zniechęca użytkowników do odwiedzin. Wyszukiwarka natomiast może umieścić stronę na niższej pozycji w wynikach wyszukiwania, co z kolei wpłynie negatywnie na ilość wizyt. Najlepszym sposobem na „odchudzenie” zdjęcia jest zapisanie go w skompresowanym pliku JPG. Zabieg ten potrafi obniżyć wagę fotografii nawet o kilkadziesiąt procent, jednocześnie nie pogarszając jej klasy.

Jakość jest drugim ważnym parametrem. Aby profesjonalnie przygotować zdjęcie, powinieneś zaopatrzyć się w specjalnie do tego przeznaczony program graficzny. Może być nim Photoshop, GIMP lub któryś z darmowych programów online do obróbki zdjęć.

Mając stronę przygotowaną przez specjalistów, wystarczy sprawdzić rozmiar każdej fotografii, którą chcesz podmienić i wstawić w jej miejsce nową, o takich samych parametrach.

Jeśli samodzielne wstawianie zdjęć wydaje Ci się zbyt skomplikowane lub nie masz wystarczająco dużo czasu - zapraszamy do nas. W firmie Infotech pomożemy Ci sprawnie wprowadzić wszystkie zmiany.